Okuma ve Anlama Eğitimi

Image


Eğitim için Talep Gönder

Okuma ve Anlama

OKUMA ANLAMA EĞİTİMİ NEDİR?

1,2,3,4. sınıflar için hızlı okumaya geçmeden önce sesli doğru okuma, anlama, ifade etme ve odaklanma sorunlarını çözmeyi hedefleyen bireysel çalışmayla ilerlenen etkili bir eğitim programıdır. 

İlkokul öğrencileri temel eğitim düzeyindeki okuma ve anlamada ciddi sıkıntılar yaşıyor. Akıcı ve hatasız okumanın önündeki en büyük engellerden biri olan göz kaslarındaki tembellik takistoskop  egzersizleriyle giderilirken, bu göz idmanları  beynin dikkat/konsantrasyon merkezini de uyararak odaklanmayı ileri seviyelere taşımaya destek oluyor. 

Programımızdaki kütüphanede yer alan birbirinden keyifli hikâyelerle öğrenci olay örgüsünü kurgulamaya ve yorumlama/muhakeme yeteneğini geliştirmeye başlıyor.  

Geniş egzersiz skalasıyla ileri teknoloji yapay zeka destekli programımız öğrencinin birbirinden keyifli çalışmalar eşliğinde okuma sevgisi kazanmasına destek oluyor. Canlı eğitim süresince eğitmen tarafından hatalı, eksik olan okumalar not alınıp veliyle işbirliği içinde bir ödevlendirme sistemi kuruluyor. Yanlış okumanın sebebi tespit edilip, öğrenciye özel çalışma görevleri veriliyor. Ayrıca Akıllı Program sistemi öğrencinin seviyesine uygun çalışma planı düzenliyor.

Bireysel olarak gerçekleşen Okuma-Anlama eğitimimizin sonunda öğrenci odaklı-dikkatli, anlayarak ve hatasız okuma becerisi kazanıyor.  

 Kayıt Talebi Gönder